ASICS, inCommerce altyapısını tercih ederek Türkiye’de E-Ticaret operasyonlarını hayata geçirdi!

ASICS, inCommerce altyapısını tercih ederek Türkiye’de E-Ticaret operasyonlarını hayata geçirdi!
1949 yılında Japonya’da kurulan ASICS, bugünkü ismini ve halini 1977’de Onitsuka, GTO ve JELENK firmalarının birleşimi sonucu almıştır. Dünyanın en köklü spor markalarından biri olan ASICS, Japonya dışında 48 ülkede daha faaliyetlerini sürdürmektedir.

ASICS bünyesinde barındırdığı Spor Bilimleri Enstitüsü (ISS) ile “Akıllı Spor Teknolojisi ile Kaliteli Yaşamlar Yaratın” vizyonunu üstleniyor. “İnsan Merkezli Bilim” anlayışını benimseyen Enstitü, doğal hareketlerin ve eylemlerin analizlerine odaklanıyor. En kaliteli spor ürünlerini geliştirmek konusunda ISS sektördeki yeniliklere öncülük ediyor.

ASICS, inCommerce altyapısını tercih ederek, 6 hafta gibi kısa bir süre içerisinde Türkiye’deki E-Ticaret operasyonlarına start verdi. ASICS bu sayede omni-channel ve mobil ticaret kabiliyetlerine hazır bir sistem de kazanmış oldu. Böylece; Watsons, Samsung, Columbia, Skechers ve Under Armour başta olmak üzere Inveon’un inCommerce dijital ticaret altyapı platformunu kullanan birçok firma gibi, ASICS de markasının dijital ticaret kabiliyetlerini yükseltmiş oldu.

inCommerce’ün üstün optimizasyon yetenekleri sayesinde ASICS’in altyapısı işlevlerinin yanında, oldukça hızlı ve performanslı çalışır halde hayata geçmiş oldu. inCommerce’ün modüler yapısı sayesinde ASICS, gerekli geliştirme ve yenileştirme işlemlerinin sonuçlarını çok daha hızlı görebilecek.

Share This!