Inveon’un katkılarıyla hazırlanan Türkiye’de E-Ticaret 2018 Pazar Büyüklüğü raporu yayımlandı!

Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından her yıl ülkemizin e-ticaret sektörüne ışık tutmak amacıyla yayımlanan “Türkiye’de E-Ticaret Pazar Büyüklüğü” raporunun 6’ncı sayısı; Inveon, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD), SimilarWeb ve Deloitte Türkiye‘nin katkılarıyla hazırlandı.

Inveon’un platform ve çözümleriyle hizmet verdiği şirketlerin 2017-2018 yılları arasındaki dijital kanal verilerinin ve kullanıcı davranışlarının özel olarak işlenmesiyle Proje Veri Ortağı olarak katkıda bulunduğu raporun sonuçları, 24 Nisan 2019 tarihinde İstanbul’da kamuoyu ile paylaşıldı.

Rapor sonuçlarının açıklanmasının ardından, Inveon CEO’su Yomi Kastro’nun moderatörlüğünü üstlendiği “Türkiye’de E-Ticaretin Gelişimi” paneli; Sefamerve Kurucusu Metin Okur, Ebebek Genel Müdürü Halil Erdoğmuş ve Enuygun Kurucusu ve CEO’su Çağlar Erol’un katılımıyla düzenlendi. Panelde e-ihracat, omnichannel stratejiler, pazaryerlerinin artan rekabet gücü, mobil ticaret gibi dünya trendleri ile Türkiye’de e-ticaretin gelişmesinin yolları mercek altına alındı.

Türkiye’de E-Ticaret 2018 Pazar Büyüklüğü raporunda öne çıkan bazı sonuçlar şöyle:

  • Türkiye e-ticaret sektörü, 2018 yılında %42 oranında büyüyerek 59,9 milyar TL‘lik hacme ulaştı.
  • Türkiye’de perakende e-ticaret sektörünün toplam perakende içindeki payı, 2017-2018 yılları arasında %4,1’den %5,3’e yükseldi.
  • ‘Tatil ve seyahat’, %54 ile en hızlı büyüyen e-ticaret kategorisi oldu.

Raporun tamamına ulaşmak için tıklayın.

Share This!