Mobil Ticaret Odaklı Müşteri Deneyimi Platformu… Mobular!

Türkiye’nin ilk dijital ticaret odaklı Ar-Ge merkezi olan Inveon’un 3 yıldır başarıyla sürdürülen Ar-Ge çalışmasının bir sonucu olarak hayata geçirilen Mobular, ismini ‘Mobile’ ve ‘Modular’ sözcüklerinden almıştır. Modüler yapısı sayesinde kullanıcıların ihtiyaç duyabileceği tüm hizmetleri tek platform üzerinde toplamaktadır.

Hızlı, Konforlu ve Ayrıcalıklı!

Mobular platformunda low-code teknoloji prensibiyle, yazılımcıdan bağımsız olarak değişiklikler yapmak mümkündür. Bu değişiklikler App Store’larda standart yayına alma prosedürünü gerektirmeksizin dakikalar içinde hayata geçirilebilir.

Native olarak geliştirilen Mobular, Tek kod yapısı üzerinden IOS ve Android platformlarına eş zamanlı olarak çıktı vermektedir. Bu sayede IOS ve Android için ayrı geliştirici takımlarıyla çalışma zorunluluğu ortadan kalkar. Zaman ve maliyet tasarrufu sağlanır.

Mobular platformu Full API yapısı sayesinde, herhangi bir e-ticaret veya CRM altyapısıyla hızlıca ve yüksek performans göstererek entegre olabilir.

Yapay Zeka’nın aktif kullanımıyla kullanıcı beklentilerinin daha iyi anlaşılmasını ve ihtiyaçların önceden tahmin edilmesini sağlar.

****

Mobular, perakende ve tüketim sektörlerinin sorunlarına uzun vadede kalıcı ve nitelikli çözümler getirmektedir. Mobil ticaret uygulamalarıyla ilgili akıllarda oluşan soru işaretlerine birlikte göz atalım…

Mobil uygulamaların tüketici mağazaya girildikten sonra işlevselliğini kaybetmesi
Sadakat programı, M-Commerce, tüketici desteği gibi farklı gereksinimlerin her biri için farklı uygulamaya ihtiyaç duyulması
Native app’ler için ilk yatırım sonrasında bile geliştirme maliyetlerinin yüksekliği
IOS ve Android geliştirme süresinin uzun ve teslim sürelerinin uyumsuz olması
İşletim sistemi bazlı farklı bilgi birikimi ve uzmanlık gereksinimi
Hybrid yazılımların native app performansı gösterememesi
Native app’in firmalar içerisinde stratejik olarak konumlandırılamaması
Mobil web sitesinin, mobil cihaz penetrasyonu sonrası deneyim ve ciro anlamında beklentileri karşılayamaması
Mobil uygulamalar için gerçekleştirilen yatırımın geri dönüşünün alınamaması
***

Mobil uygulama yatırımının dönüşü

Öngörüde bulunabilmek için aşağıda yer alan araştırma ve verileri inceleyelim.

Criteo’nun yaptığı araştırmaya göre;

Mobil uygulama kullanıcıları, mobil site kullanıcılarına göre oturum başına 4.2 kat daha fazla ürün görüntülemektedir. Mobil uygulamalar, mobil web’e kıyasla 3 kat daha yüksek dönüşüm oranları ve desktop’a kıyasla oturum başına 1,5 kat daha fazla dönüşüm sayesinde daha fazla kullanıcıyı satın alma hunisine dahil etmektedir.

Mobil trafik, toplam trafiğin yaklaşık %75-80’i iken, masaüstü trafik %25-30 aralığında bir orana sahiptir. Bu noktada sipariş ve işlemin tamamlanma seviyesi göz önünde bulundurulduğunda, sipariş ve trafikteki oranların yaklaşık olarak tam tersi olduğunu söylemek mümkündür.

Bu durum aşağıdaki şekilde açıklanabilir:

*2017 verilerine göre mobilde arama %71 seviyesine ulaşmıştır.

Teknoloji her geçen gün büyük manevralarla ilerleyişini ve dönüşümünü sürdürmektedir. Fakat günümüzde mobil web deneyiminin kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli seviyeye geldiğini söylemek mümkün değildir. Bu durum, sipariş tamamlama işleminin zorluğu (özellikle kredi kartı bilgilerinin girilmesi vb.) ve ürün incelemelerinin küçük ekranlardan dolayı tercih edilmemesi gibi nedenlerden kaynaklanmaktadır.

Mobular platformu tüm bu sorunları bütünüyle ortadan kaldırır.

Mobular, uygulama içerisinde müşterilerin aradıkları ürünü hızla bulmalarına olanak sağlar. Aynı zamanda ürünü kolaylıkla incelemelerini sağlayan bileşenler içerir. Bu sayede müşterilerin ihtiyaçları önceden doğru şekilde tahmin edilir ve etkin yönlendirmelerde bulunulur. Mobular, segmentasyona bağlı teklifler sunarak firmalar için özelleştirilmiş bir kullanıcı deneyimi sunar. Kullanıcıların alışveriş sürecine yepyeni bir boyut kazandırarak, konforu ve teknolojiyi tek noktada buluşturur.

Inveon olarak…

AR-Ge merkezimizin 3 yıl süren sistematik çalışmaları sonucu geliştirdiği Mobular platformunu gururla hizmetinize sunuyoruz. İş yaşamınıza fonksiyonel bir boyut kazandıracak olan bu benzersiz deneyimi yaşamanız için sizleri bekliyoruz.

Çağın fonksiyonel yeniliklerini iş rotanıza aktarın ve etkin çalışma yöntemlerinin keyfini çıkarın…

Mobular ayrıcalıkları ile tanışmak için bize ulaşın!

04

*Kaynak: Hootsuite

Share This!